Premis

Contacte

Facultat de Ciències 
Econòmiques i Empresarials
Carrer de la Universitat de Girona, 10 mapa de situacio
17071 Girona
Tel. 34 972 418 040
Fax. 34 972 418 032
deg.economiques@udg.edu
If the contents are not translated, you can use the automatic translator

Premis

D'entre les persones que participin a la Fase Local UdG del dia 17 de març del 2021, se seleccionen les tres millors concursants que passen a la fase nacional, que enguany tindrà lloc a la Universidad de Alcalà de Henares els dies 21, 22 i 23 de juny de 2021.

Cadascun dels tres guanyadors de la Fase Local tindrà un premi. El primer classificat tindrà com a premi un portàtil i, a més, la matrícula gratuïta del primer curs de la Universitat en el cas que es matriculi en un grau oficial de la UdG. El segon classificat tindrà com a premi un ipad i el tercer, un val Abacus de 100 €

La participació de les tres primeres persones classificades a la fase nacional a Alcalà de Henares cobreix les despeses de desplaçament, allotjament i assistència al programa d'activitats previst. Els guanyadors aniran a la fase final acompanyats de dos professors/es responsables. A més, si en la fase nacional queden entre els cinc primers llocs, podran participar en la fase europea que aquest any es farà a Rússia.

 

PREMIATS 2021

 

Els tres primers classificats de la Fase Local UdG de les Olimpíades d'Economia 2021 són:

1a. posició: Paula Isern Salavedra, de l'Institut El Pedró de l'Escala

2a. posició: Adelina Cotuna, de l'Institut de Castelló d'Empúries

3a. posició: Oriol Cortina Reixach, del Col·legi Bell-lloc del Pla


L'enhorabona a les tres persones guanyadores i als seus respectius centres i professors/ores, Jessica Saavedra Gutiérrez, Eva Riera Moradell i Jordi González Bayà.

A més dels tres guanyadors que reben el premi, fem públics els resultats de la resta de classificats fins a la desena posició:


4a. posició: Nerea Sarrió Vendrell, de l'Institut Jaume Vicens Vives de Girona

5a. posició: Èric Grabolosa Funosas, de l'Institut La Garrotxa d'Olot

6a. posició: Íngrid Avilés Gil, de l'Institut Ridaura de Castell-Platja d'Aro

6a. posició: Arnau Molina García, del Col·legi Bell-lloc del Pla de Girona

8a. posició: Marina Ortega Gelada, de l'Institut Santa Eugènia de Girona

9a. posició: Teresa Cànovas Closa, de l'Institut Pere Alsius i Torrent de Banyoles

10a. posició: Meghna Nihalani Makhija, de l'Institut Ramon Coll i Rodés de Lloret de Mar

10a. posició: Marc Font Icart, de l'Institut Pere Alsius i Torrent de Banyoles

 

Felicitem també tots els estudiants/tes i centres participants, pel seu interès i bon fer en les proves de la fase local de l'Olimpíada.


ACTE D'ENTREGA DE PREMIS  

Pedent de concretar l'acte del 2021.

 

Divendres, 10 de maig de 2019, a les 17.00 h, juntament amb responsables de les entitats col·laboradores, és realitzarà l’acte de lliurament de premis a la Sala de Graus de la Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials de la UdG.

 

En aquest acte és lliuraran els premis als tres guanyadors de la Fase Local, que, a més, passaran a participar a la fase final que tindrà lloc a Madrid, els dies 25, 26 i 27 de juny de 2019.

 

La Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials es posarà en contacte amb els tres primers classificats, de manera telefònica, abans de la data del lliurament de premis.

 

Lliurament de Premis de l'Olimpíada d'Economia 2019

 

Inici:

10/5/2019   17.00 h

Lloc:

Sala de Graus

Organitza:

Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials