Premis

Contacte

Facultat de Ciències 
Econòmiques i Empresarials
Carrer de la Universitat de Girona, 10 mapa de situacio
17071 Girona
Tel. 34 972 418 040
Fax. 34 972 418 032
deg.economiques@udg.edu

Premis

D'entre els alumnes que participin a la Fase Local UdG del dia 29 d'abril del 2019, se seleccionen els tres millors concursants que passen a la fase nacional, que enguany tindrà lloc a la Universidad Complutense de Madrid els dies 25, 26 i 27 de juny de 2019.

Cadascun dels tres guanyadors de la Fase Local tindrà un premi. El primer classificat tindrà com a premi un iPad i un val Abacus de 100 € i, a més, la matrícula gratuïta del primer curs de la Universitat en el cas que es matriculi en un grau oficial de la UdG. El segon classificat tindrà com a premi un val Abacus de 200 € i el tercer, un val Abacus de 150 €

La participació dels tres primers classificats a la fase nacional a Madrid cobreix totes les despeses de desplaçament, allotjament i assistència al programa d'activitats previst. Els guanyadors aniran a la fase final acompanyats de dos professors responsables. A més, si en la fase nacional queden entre els cinc primers llocs, els estudiants podran participar en la fase europea que aquest any es farà a Rússia.

 

PREMIATS 2019

 

Els tres primers classificats de la Fase Local UdG de les Olimpíades d'Economia 2019 són:

1a. posició: Xi Zheng Zhu, de l'Institut La Garrotxa d'Olot

2a. posició: Quim Planas Puig, del Col·legi Bell-lloc del Pla de Girona

3a. posició: Arnau Pi Villalon, de l'Institut de Castelló d'Empúries


L'enhorabona als tres guanyadors i als seus respectius centres i professors/ores, Sonia Serra, Jordi González i Eva Riera.

A més dels tres guanyadors que reben el premi, fem públics els resultats de la resta de classificats fins a la desena posició:


4a. posició: Guillem Vila Llorà, de l'Institut Montsacopa d'Olot

5a. posició: Jan Falgueras Riu, de l'Institut Cendrassos de Figueres

6a. posició: Olga Andreev Apukhtina, del Col·legi Les Alzines de Girona

7a. posició: Isaac Membrive Rivero, de l'Institut Narcís Xifra i Masmitjà de Girona

8a. posició: Sandra Coca Chacón, de l'Institut Pla d l'Estany de Banyoles

9a. posició: Guillem Roman Jubany, de l'Institut Narcís Xifra i Masmitjà de Girona

10a. posició: Marta Barros Teixidor, de l'Institut de Castelló d'Empúries

 

Felicitem també tots els estudiants/tes i centres participants, pel seu interès i bon fer en les proves de la fase local de l'Olimpíada.


ACTE D'ENTREGA DE PREMIS  

Divendres, 10 de maig de 2019, a les 17.00 h, juntament amb responsables de les entitats col·laboradores, és realitzarà l’acte de lliurament de premis a la Sala de Graus de la Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials de la UdG.

 

En aquest acte és lliuraran els premis als tres guanyadors de la Fase Local, que, a més, passaran a participar a la fase final que tindrà lloc a Madrid, els dies 25, 26 i 27 de juny de 2019.

 

La Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials es posarà en contacte amb els tres primers classificats, de manera telefònica, abans de la data del lliurament de premis.

 

Lliurament de Premis de l'Olimpíada d'Economia 2019

 

Inici:

10/5/2019   17.00 h

Lloc:

Sala de Graus

Organitza:

Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials